Jdi na obsah Jdi na menu
 


2013 23.9. Září měsíc bodavého hmyzu

 Jako bývá Březen měsíc knihy, tak pro naši jednotku bylo Září měsíc bodavého hmyzu. V tomto měsíci jsme vyjeli celkem k 6 případům likvidace obtížného hmyzu.

 Hned 3x jsme zasahovali 2. září na různých místech v Javorníku. V prvním případě to bylo na ulici 9. května, kde jsme likvidovali hnízdo sršní ve stěně rodinného domu. Pomocí nastavovacího žebříku jsme se dostali k místu kde sršni nalétavali za obložení zdi. Do otvorů jsme aplikovali speciální postřik a sršně tím zlikvidovali. Hned poté jsme přejeli na Družstevní kde jsme zlikvidovali hnízdo sršní v podbití střechy rodinného domu. Opět jsme použili nastavovací žebřík. Aplikvoali jsme postřik a poté hnízdo fyzicky zlikvidovali. Z této druhé události jsme pak přejeli na ulici Jánošíkovu, kde jsem pomocí postřiku vystříkali štěrbiny na RD, kde nalétávaly vosy.

 Další výjezd proběhl dne 6. září, kdy jsme vyjeli na území obce Uhelná, kde na budově penzionu Račí Údolí bylo hned několik hnízd vos, které si udělaly hnízda za obložením budovy. Jelikož jde o vyšší budovu, vyjeli jsme na místo s naší plošinou. Během hodiny a půl jsme aplikovali přípravek do míst, kudy vosy nalítávaly za obložení.

 Dne 19. září nás KOPIS vysílá do Bílého Potoka, kde jsme zlikvidovali sršní hnízdo na půdě bytového domu.

 Poslední zásah související s likvidací obtížného hmyzu se uskutečnil dne 23. září v Javorníku na Školní ulici. Přesněji šlo o budovu Domova pro seniory. Zde si vosy udělaly hnízdo pod střechou přístavby, kam se z půdy bohužel nedalo dostat. Proto jsme opět použili plošinu, pomocí které jsme dostali ke stříšce odkud vosy vylétávaly. Pomocí speciálního postřiku jsme pak místo vystřikali a hnízdo tím zlikvidovali. Z tohoto zásahu nám pan Jiří Štrajt nafotil pár fotek, které si můžete prohlédnout.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář