Jdi na obsah Jdi na menu
 


2010 17.7. Popadané stromy v Bílé Vodě

 V sobotu 17. července se naší jednotce podařil "hetrik", co se týče počtu výjezdů. Jednalo se o požár balíku slámy u Uhelné, likvidovali jsme popadané stromy v Bílé Vodě a nakonec jsme jeli uklidit silnici po dopravní nehodě v Javorníku. O jedné z této událostí Vám sdělíme více.

 Krátce před půl šestou odpoledne vyslal KOPIS Olomouc naši jednotku na spadený strom přes cestu do Bílé Vody. Spadený strom se měl nacházet u psychiatrické léčebny. Na místo jsme vyjeli s vozem CAS K25 L-101. Po příjezdu do Bílé Vody jsme objevili spadený strom v korytě místního potoka, jeho koruna zasahovala částečně do vozovky. Vzali jsme tedy pilu a začali jsme s odstraňováním. Podle zvednuté hladiny potoka bylo patrné, že se Bílou Vodou prohnala bouřka doprovázená jak silným deštěm, tak silným větrem. Naši domněnku nám potvrdili i místní obyvatelé. Na místo se dostavil i starosta, který nám řekl i o dalších popadaných stromech. Po likvidaci prvního stromu jsme pokračovali k psychiatrické léčebně. Po cestě k ní jsme rozřezali ještě dva ovocné stromy, které ležely v cestě. Poslední čtvrtý strom byl zkutečně u psychiatrické léčebny. Ležel přes celou šíři vozovky a částečně vysel na telefonních kabelech. Pomocí pily jsme tento strom také rozřezali a jeho části jsme odklidili mimo vozovku.

 Při tomto výjezdu se stala velká nepříjemnost jednomu z našich hasičů. Když byl vyhlášen poplach na spadené stromy v Bílé Vodě, jel svým vozem do hasičské zbrojnice. Jeho vozidlo dostalo smyk a narazilo do domu a poté do jeho auta narazilo další osobní vozidlo. Při nehodě byla lehce zraněna jedna osoba z druhého vozidla. U této nehody jsme také zasahovali a jsme rádi, že se nikomu nestalo nic vážnějšího.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář