Jdi na obsah Jdi na menu
 


2009 27.9. Vosy, sršní, požár stohu

 V neděli jsme vyjeli hned ke třem událostem.
 V prvním případě se jednalo o vosí hnízdo velikosti 100x100x80 cm, který nalezl majitel rodinného domku při rekonstrukci střechy verandy. Bylo to v Javorníku na Jánošíkové ulici. Vyjeli jsme na místo s vozem DA 12 A-31 v počtu 1+3. 2 hasiči se oblékli do včelařských obleků a vydali se hnízdo zlikvidovat. Museli rozebrat část střechy, aby se lépe k hnízdu dostali a za pomoci vysavače celé hnízdo zlikvidovali. Poté pomoci postřiku ošetřili místo, kde bylo hnízdo.
 Ve druhém případě nás KOPIS Olomouc v poledne vyslal na likvidaci sršní báně v rodinném domě do Bernartic. Vyjeli jsme opět s DA 12 A-31 v počtu 1+3. V komoře v 1. patře byla nalezena sršní báň o velikosti 30 cm v průměru. 2 hasiči v ochranných oděvech vyzbrojeni vysavačem a postřikem báň zlikvidovali. Poté jsme se odebrali zpět na základnu.
 Ve třetím případě se jednalo v nočních hodinách o požár stohu u Bernartic. Na místo vyjely 4 jednotky. Jednotka HZS Jeseník ( CAS 30 T-815, CAS 32 T-815 ) a jednotky SDH Bernartice ( CAS 25 Š-706, DA 12 A-30 ), SDH Javorník ( CAS K25 L-101, CAS 25 Š-706 ) a SDH Vidnava ( CAS 25 Š-706 ). Jako první se na místo dostavila místní jednotka. My jsme přijeli na místo jako druzí. VZ z Bernartic po domluvě s bývalím majitelem rozhodl o kontrolovaném vyhoření, ačkoli v době příjezdu jednotek byla zasažena 1 třetina stohu z jedné strany. Toto jsme sdělili na KOPIS a dále jsme vyčkali na příjezd jednotky HZS Jeseník. Jejich velitel nás poslal zpět na zálkadnu. Na místě na dohled zůstala místní jednotka.
 Na druhý den 28.9. nás kontaktoval KOPIS zda bychom mohli jet vystřídat jednotku z Bernartic při hlídání stohu. My jsme souhlasili a na místo jsme vyjeli krátce po poledni s vozem CAS K25 L-101. Na místě jsme nechali kontrolovaně vypálit suchou trávu vedle stohu, abychom jsme vyloučili případné rozšíření požáru na nedaleký stojící druhý stoh. Po 18 hodině nás opět vystřídala místní jednotka a my jsme se odebrali zpět na základnu.  
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář