Jdi na obsah Jdi na menu
 


2009 19.4. Požár chatky v Bílé Vodě

 Je to neuvěřitelné, ale naše jednotka nebyla u požáru už celých 385 dní. Tohle číslo bylo smazáno dnem 19.4.2009, kdy se v Javorníku v 10:30 hod. rozhoukala siréna. Strohá sms zpráva nám oznámila požár chatky v Bílé Vodě. Ani příkaz v hasičské zbrojnici neudával nic bližšího. KOPIS Olomouc zpočátku tvrdilo, že jde o požár trávy a že nás místní hasiči budou navádět na důležitých křižovatkách.
 Jednotka na místo vyjela oběma CAS 25. V Bílé Vodě nás místní hasiči na žádných křižovatkách nečekali, a proto jsme se dotazovali místních občanů, kam jeli hasiči. Na konec jsme místo našli. Místo, kterým je zaniklá osada Karlovy Dvory byla pro nás absolutně neznámím místem. Na místě již zasahovala místní jednotka SDH Bílá Voda s technikou CAS 8 A-31 a DA 12 A-30 valník. Jednalo se o zděné stěny z kamene zaniklého domu, který zde kdysi stál. Tyto stěny byly zastřešeny a uvnitř bylo umístěno drobné vybavení jako matrace, stůl, židličky apod. Místní JSDH měla od CAS nažené dopravní vedení s rozdělovačem a 2 "C" proudy.
 Naše činnost zpočívala zejména v doplňování vody do CAS místní jednotky a dále jsme pomáhali s dohašovacími pracemi a rozebíráním konstrukcí. Celý prostor uvnitř jsme vyklidili, abychom vyloučili možnost nalezení nějaké osoby. Naštěstí nic takového se nepotvrdilo. Kolem chatky byly ohořené i stromy, které stály v těsné blízkosti. Na místo se dále dostavila jednotka HZS Jeseník s technikou CAS 32 T-815 a vyšetřovatel příčin požárů s vozem Lada Niva a také zde byla přítomna Policie ČR z OO Javorník.
 Po dohašení jsme se odebrali zpět do Javorníku, kde jsme doplnili vodu a vyzkoušeli hydrant na ul. Svatopluka Čecha, který je zásadním místem pro doplňování vody pro případ nějaké nenadále události na našem zámku Jánský Vrch.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář