Jdi na obsah Jdi na menu
 


2008 5.1. Požár kotelny Travná

Dne 5.1.2008 došlo kolem půl třetí odpoledne k požáru kotelny u domu v javornické části Travná. KOPIS Olomouc vyslal na místo 4 jednotky PO. Na místo se postupně dostavily jednotky SDH Javorník, SDH Bílý Potok, SDH Bernartice a HZS Jeseník.
V době příjezdu jednotky z Javorníka s technikou CAS K25 L-101 a CAS 25 Š-706 RTHP byla celá kotelna v plamenech. Byly nasazeny 2 "C" proudy na likvidaci hořící kotelny a průzkumná skupina dvou hasičů v DP šla do domu na průzkum, jelikož z venčí bylo vidět, že vlivem požáru začíná hořet krov. Půdní prostor byl přebudován na byt. Bohužel z tohoto prostoru nebyl žádný vstup do půdního prostoru, a proto jsme museli pomocí bouracích sekyr a motorové pily rozebrat stropy, které byli zateplené, a dostat se tak k hořícím deskám střechy. Naštěstí se podařilo pomocí jednoho "C" proudu začínající požár střechy uhasit a zachránit tak celou střechu domu.
Vlivem požáru došlo ke zničení půlky jedné venkovní zdi, která byla zateplená.
Jednotka z Bílého Potoku s DA 12 A-30 valník a přívěsným vozíkem byla nachystána k případnému čerpání vody pro doplnění cisteren a zárověn nám jejich hasiči pomohli v podkrovním bytě. JSDHO Bernartice s CAS 25 Š-706 RTHP se po příjezdu napojila na našeho "erťáka" a doplnila nám vodu. Jednotka HZS Jeseník s CAS K25 T-815 pomáhla s dohašovacími pracemi v kotelně a s rozebíráním střechy kotelny. Pomocí termokamery byl zkontrolován půdní prostor, kde již nic nenasvědčovalo skrytému požáru.
Po odjezdu všech jednotek naše jednotka ještě vysklanila ohořelé dřevo z kotelny a provedla dohašení doutnajících zbytků požáru.
Příčina požáru a způsobená škoda je předmětem šetření vyšetřovatelů.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář