Jdi na obsah Jdi na menu
 


2008 26.1. Požár střechy stodoly - Bílý Potok

V sobotu 26.1.2008 byl krátce po třičtvrtě na dvanáct náhlášen na KOPIS Olomouc požár střechy stodoly v javornické části Bílý Potok. KOPIS na místo vyslal 4 jednotky PO a to 3 jednotky SDH Javorník, Bílý Potok, Bernartice a HZS Olomouckého kraje PS Jeseník.
Po příjezdu JSDHO Javorník s CAS K25 L-101 a CAS 25 Š-706 RTHP bylo prvotním průzkumem zjištěno, že se dýmí ze střechy. Celý objekt byl uzamčen. Zaměstnanci firmy, která v areálu sídlí, nám otevřeli vrata do stodoly. Celý prostor byl zakouřen a uvnitř se nacházelo nákladní vozidlo Tatra, s kterým zaměstnanci vyjeli ven. Tři hasiči v dýchacích přístrojích šli provést podrobnější průzkum.
Průzkumem bylo zjištěno, že v půdním prostoru hoří pár desek a trám střechy. Od CAS byl natažen jeden "C" proud a požár byl během třech minut lokalizován. Místní jednotka po příjezdu preventivně natáhla vedení od místního rybníčku na případné doplnění našich CAS, to ale nebylo zapotřebí. Dále se na místo dostavila jednotka HZS Jeseník s CAS K25 T-815 a jednotka SDHO Bernartice s CAS 25 Š-706 RTHP. Silný vítr, který foukal nám stále rozdmíchával místa, kde hořelo a stále se z těchto míst kouřilo, a proto jsme museli povolal plošinu od JSDHO Javorník. Mezi tím než plošina dorazila, příslušníci HZS začali s rozebíráním eternitové střechy. Po příjezdu plošiny byla tato činnost dokočena a znova bylo místo důkladně prolito.
Na místě z preventivních důvodů (silný vítr) byla ponechána místní jednotka s DA 12 A-30 valník. Ostatní jednotky se vrátily zpět na své základny.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

ahoj

(Honza KOPIS, 6. 3. 2008 1:34)

tipuješ správně. Taky jsem u dobráků, takže se o činnost jiných JPO zajímám, zvlášť pak v působnosti KOPISu, a ta je po zrušení OPISů dost široká...
Na opis Šumperk sloužil i můj spolužák H. Keprt.
Jinak jeden dotaz bych hned měl, sloužíte v Javorníku pohotovosti? Můžeš třeba napsat na mail raska.honza@seznam.cz

Díky za ohlas

(Hasiči Javorník, 3. 3. 2008 16:06)

Zdravím tě Honzo z tvého příspěvku tipuju, že si z Olomouce z KOPISu. Já jsem sloužil na OPISu v Šumperku než nás zrušili a teď sloužím v Jeseníku a zároveň jsem v Javoru u dobráků. Když budeš potřebovat cokoliv o nás zjistit tak klidně napiš a info ti poskytneme. Měj se

foto DSCF1416

(Honza KOPIS, 24. 2. 2008 13:20)

Zdravím,
pěkné, efektní foto!!!

Je fajn, že máte stránky, aspoň se můžem mrknout koho a kam posíláme.