Jdi na obsah Jdi na menu
 


2008 22.2. Požár chaty Červený Důl

V časných ranních hodinách (3:16 hod.) dne 22.2.2008 byl vyhlášen poplach naší jednotce. KOPIS Olomouc nás vyslal na požár chaty do Uhelné č.p. 12. K požáru jsme vyjeli s CAS K25 L-101 v počtu 1+4. Po příjezdu do Uhelné nastalo hledání domu s čp. 12 tento dům jsme hledali společně s místní jednotkou. Jelikož se nedařilo tento dům najít, místní jednotka se rozhodla, že pojede projet místní část Nové Vilémovice. My jsme ještě hledali v Uhelné, ale nic jsme nenašli. Poté jsme opět kontaktovali KOPIS a teprve až teď nám sdělili, že je Uhelně, ale místní část Červený Důl. Tak jsme se vydali tam, u odbočky na Červený Důl jsme se potkali s JSDH Uhelná a pokračovali jsme společně. Po příjezdu do Črveného Dolu nastalo opětovné hledání daného domu. Po chvíli se podařilo.

Prvotním průzkumem bylo zjištěno od uživatelů, kde a co hoří a jestli se uvnitř nachází nějaká osoba. Všichni z domu byli venku. Inženýrské sítě byli odpojeny před naším příjezdem uživateli domu. Od CAS byli nataženy 2 "C" proudy, jeden po žebříku přes okno a druhý vnitřkem budovy. Do vody jsme poprvé použili přimísit smáčedlo PYROCOOL v tuhé kartuši. Podle zasahujících uvnitř budovy se to osvedčilo. Ale zpět k zásahu. Hořelo mezi prvním a druhým poschodím, zejména hořeli strop, podlaha a stěny kolem a nad krbem. Zásah probíhal v dýchacích přístrojích. Na místo se dostavila dále JSDHO Bernartice s CAS 25 Š-706, které doplňovala naší CAS. Po Bernarticích přijela ještě jednotka HZS Jeseník s CAS K25 T-815 jejich příslušníci se napojili s jedním "C" proudem na naše vedení v dýchacích přístrojích prováděli také hašení. Později nasadili přetlakovou ventilaci na odvětrání prostor. Prostor kolem chaty jsme osvětlovali naší elektrocentrálou z CAS K25 L-101.

Po uhašení se jednotky postupně začali vracet na své základny. My jsme na místě zůstali společně s vyšetřovatelem HZS po dobu jeho šetření. Vzhledem k tomu, že začal foukat vitr, se najednom místě ještě rozhořel malí ohýnem. Ntáhli jsme jeden "C" proud a požár definitivně uhasili. Pobalili jsme všechen používaný materiál a v 8:20 hod. jsme odjeli zpět na základnu.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář