Jdi na obsah Jdi na menu
 


2007 18.8. Požár os. auta v k.ú. Bílá Voda

V den, kdy se na javornickém zámku Jánský Vrch konal "Javornický rockfest" a s ním spojena naše účast v souvislosti se zajištěním občerstvení nás jako obvikle skoro na každé akci, kde provádíme ať už občerstvení nebo ji pořádáme, se stane to , že jedeme k nějakému zásahu. Ani v tento den tomu nebylo jinak.

Pár minut před polednem se nad Javorníkem rozezněla siréna a sms z modulu KANGA+ nám sdělila, že hoří osobní auto v lese nad Horními Hošticemi. K události jsme vyjeli s vozem CAS K25 L-101 v počtu 1+7. Na konci Hoštic u posledního domu na nás čekala Policie ČR. PČR nás postila před sebe a pokračovali jsme dál do lesa. Na rozcestí, kde se cesta rozdělovala do dvou směrů, na nás čekal klučina, který požár ohlašoval. Nastoupil k nám do cisterny a vedl nás na místo požáru. Lesem jsme jeli ještě několik minut. Minuli jsme křižovatku u tří líp a pokračovali jsme směrem k chatě Růženec. Asi na půli cesty mezi těmito dvěmi body jsme nalezli vozidlo (spíše vrak vozidla) Škoda 105, které už ani nehořelo jen se z motorové části kouřilo. Natáhli jsme vysokotlak a začali jsme s dohašováním vraku. Z vraku vozidla začaly unikat pohonné hmoty. Pomocí hrabanky jsme odtékající pramínek vody ohradili a použili jsme sorbent na zasypání plochy s PHM. Hluboko v lese nebyl žádný signál, a proto nebylo možné kontaktovat KOPIS pomocí RDST. Zkoušeli jsme se spojit mobilem přes číslo 112, ale dovolali jsme se do Polska, kde jsme se vůbec nemohli domluvit. Po ujití asi dvouset metrů od místa požáru jsme zachytili malí signál českého operátora a konečně se nám podařilo spojit s KOPISem. Předalli jsme jim informace z místa zásahu, nechali jsme odvolat jednotku HZS Jeseník a nahlásili popis cesty k místu zásahu pro vyšetřovatele HZS.

Podle výpovědi majitele vozidla začalo hořet asi o půl dvanásté, poté vyslal svého syna ať běží do Hoštic a tam odtud ať zavolá hasiče. Vzhledem k tomu, že do Hoštic k prvnímu domu to bylo asi 6 km tak se zpráva o požáru dostala na operační středisko chvíli před dvanáctou. I když jsme vyjeli do 3 minut od vyhlášení ,cesta na místo nám trvala asi 25 minut. Škodovka začala hořet asi 50 minut před naším příjezdem na místo.

My jsme místo požáru předali majiteli a nařídili jsme odtah vraku z lesa. Na základnu jsme se vrátili po necelých dvou a půl hodinách. Z hasičárny jsme zamířili rovnou na zámek, abychom stihli nachystat to co jsme zameškali. Vše jsme zvládli a celá noc se krásně vydařila. 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář