Jdi na obsah Jdi na menu
 


2006 30.9. Dopravní nehoda u Horních Hoštic

Dne 30.9.2006 v časných raních hodinách po poruše technologie na OPIS Šumperk, kdy se jim nepodařilo vyhlásit poplach naší jednotce, nás telefonicky vyrozuměli o dopravní nehodě u Horních Hoštic. Po příchodu do zbrojnice jsme manuálně vyhlásili poplach a po dostavení ostatních členů jednotky jsme s CAS K25 L-101 a DA 12 A-31 vyjeli na nehodu.

Po příjezdu na místo nehody bylo zjištěno, že došlo k nárazu vozidla Trabant do stromu. Na místě byla již Policie ČR a ZZS, která po marném pokusu o oživení zraněné osoby, prohlásila, že osoba svým zraněním podlehla. Policie ČR nám zakázala jakýkoliv pohyb kolem auta a také pohyb po okolí, abychom mohli vyloučit nález dalších, případně zraněných osob v okolí. To odůvodnila porušením pachových stop pro potřebu hledání osob služebním psem Policie ČR. Takže jsme nemohli ani provést protipožární opatření na vozidle. Tento zákaz se týkal i přílušníků HZS Jeseník, kteří přijeli s RZA 2 Land Rover hned po nás.

Takže po celou dobu zásahu jsme jen čekali na zadokumentování místa nehody Policií ČR. Následně si pohřební služba odvezla mrtvého a my jsme se mohli pustit do odstraňování následků nehody. Odtahové službě jsme pomohli s naložením vraku vozidla a poté jsme uklidili vozovku od střepů a jiných nečistot. K úniku provozních náplní vozidla nedošlo. 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář