Jdi na obsah Jdi na menu
 


2006 30.3. Přeplněný rybníček v Horním Fořtě

 Dne 30.3.2007 byl v dopoledních hodinách vyhlášen poplach. OPIS Šumperk nás vyslal na čerpání vody z požární nádrže, která hrozila protržením v obci Uhelná. Vyjeli jsme s CAS K25 L-101 a DA 12 A-30. Po cestě jsme zahlédli jednotku SDH Uhelná v Horním Fořtě u místního rybníčku. Spojili jsme se s OPISem a dotazovali se zda je to v Uhlené či Horním Fořtě. Takže nám bylo upřesněno, že je to v Horním Fořtě.

 Jednalo se ucpanou výpusť z rybníčku a díky velkému tání sněhu se rybníček tolik naplnil, že přetýkal přes svou hráz. JSDH Uhelná nasadila PS 12 na čerpání vody na snížení hladiny. My jsme pomocí plovoucího čerpadla se snažili odčerpat vodu ze skruží, kudy byl přístup k ucpané výpusti. Hladina se nám podařila snížit o metr, ale poté se ve spodní části uvolnily staré desky a voda ve skružích začala rychle stoupat. Další čerpání bylo neučinné. Takže další postup byl v intenzivním čerpání vody z rybníčku. Nasadili jsme naší PS 8 a odčerpávali jsme vodu společně s JSDH Uhelná. Na místo se dostavila také jednotka SDH Bernartice s CAS 25 Š-706 RTHP. K dispozici měla pouze plovoucí čerpadla a to jsme nenasdili. Hasiči z Bernartic nám pomohli při zamezení přítoku do rybníčku, které se nám společně podařilo. Poté se jednotka z Bernartic vrátila zpět na základnu. Na místě byla i starostka z Uhelné, se kterou jsme naše postupy konzultovali.

Po 3 hodinách se nám podařilo hladinu snížit asi o 30 cm. Po dohodě se starostkou  jsme čerpání ukončili  a domluvili se, že když bude další problém se zvedáním hladiny, tak se paní starostka obrátí na hasiče a my bychom přijeli znovu zasáhnout.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář