Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zahájení výstavby POLYGONU

JAVORNICKÝ POLYGON

V loňském roce vznikla myšlenka výstavby polygonu v naší hasičské zbrojnici, respektive ve sklepích pod našimi společenskými místnostmi (klubovna, společenský sál, dětská klubovna). Tato myšlenka se začala realizovat začátkem roku, kdy byl zhotoven výkres půdorysu sklepních prostor panem Ing. Radkem Mikšíkem. Poté byl do tohoto výkresu vpraven plán trasy a mohlo se začít s výstavbou.

V sobotu 8.3.2008 jsme se poprvé sešli a prodiskutovali jsme plán práce a možnosti (schopnosti) našich členů, které se dají využít při samotné výstavbě. Společně jsme prohlédli prostory.

Další sobotu jsme provedli základní rozměření a rozmístění nosných prvků konstrukce a dohodli jsme se na dni realizace výstavby.

V úterý dne 18.3.2008 jsme začali se samotnou stavbou polygonu. Asi za 4 hodiny se nám podařilo postavit "hrubou stavbu" třetí místnosti. Z tohoto dne vám přinášíme i pár fotek. (foto 1-6)

V sobotu 22.3. jsme jeli s DA 12 A-31(TA) do Vojtovic odkud jsme dovezli tubus na prolézání, který bude umístěn někde v polygonu.

V úterý a ve středu (25. a 26.3.) provedl ná svářeč vyvaření celé konstrukce postavené ve třetí místnosti. Dále jsme dovezli další stavební materiál (dřevěné kulatiny, které nám poskytl Radovan Šustal a starší vyřazené lino z budovy, kterou koupilo město Javorník). (foto 7-11)

V úterý a ve středu (1. a 2.4.) jsme opět pokračovali ve výstavbě a tentokrát jsme se už pustili do další místnosti, která bude ze dřeva. (foto 12-16)

Ve středu (9.4.) jsme dodělali druhou (dřevěnou) část polygonu. Povrch jsme potáhli linem, aby výlez byl pro hasiče trochu stížen. Do vnitřních prostor jsme různě rozmístili několik málo pneumatik, aby ani zde to hasiči neměli jednoduché. (foto 17 - 21)

V úterý (15.4.) se začala svařovat konstrukce v "3." místnosti. Tuto prolézací část svařujeme ze železných konstrokcí co nám zbyli z první místnosti.

V úterý (22.4.) pokračujeme na budování třetí místnosti. Zde již mysíme používat lešenářské trubky, které ještě máme k dispozici. Abychom konce trub zmáčkli a mohli je přivařit na jiné trubky, jsme použili hydraulické vyprošťovací načiní NARIMEX, respektive rozpínák pomocí, kterého jsme trubky stlačovali. (foto 22 - 30)

V úterý 29.4.2008 jsme provedli navaření starých postelí do konstrukce třetí místnosti. Dále jsme provedli instalaci dřevěného obložení kolem dojezdu ze třetí místnosti do koncového prostoru celého polygonu. (foto 31 - 34)

V úterý 6.5.2008 probíhalo další vaření konstrukce ve třetí místnosti. (foto 35 - 37)

Další úterý 13.5.2008 se začalo s instalací žebříku a skluzu do konstrukce třetí místnosti a začalo se s instalací obložení kolem vodovodního potrubí ve druhé místnosti, kde by hrozilo nebezpečí poškození od prolézajících hasičů. (foto 38 a 39)

V úterý 20.5.2008 se dělali dodělávky na konstrukci ve třetí místnosti a dodělali jsme obložení plastového, vodovodního potrubí v zadní části ve druhé místnosti. ( foto 40 - 46) 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář