Jdi na obsah Jdi na menu
 


Výcvik NDT 14.6.2008 v Jeseníku

 V sobotu 14.6.2008 jsme vyjeli do Jeseníku na školení nositelů dýchací techniky. Po pár kilometrech nám vypověděla službu naše CAS K25 L-101, a proto jsme se museli nouzově dostat do Javorníku, kde jsme přesedli do Avie a pokračovali jsme v jízdě do Jeseníku. Po cestě, ve Vápenné, jsme pomohli odstranit osobní vozidlo, které uvízlo na kolejích.

Po příjezdu do Jeseníku se nás ujal náš garant Petr Fišer a zavedl nás do jejich salaše (odpočinková bouda), kde proběhla teoretická část školení. Byli jsme seznámeni s problematikou zásahů s výskytem nebezpečných látek a zejména pak s dekontaminací zasahujících hasičů. A právě dekontaminace a vše s ní spojené bylo tématem tohoto školení.

Po teoretické části jsme přešli k části praktické. Byli nám představeny technické prostředky, kterými disponuje jednotka HZS v Jeseníku, jako třeba bazének pro nanášení dekontaminačního činidla, dekontaminační sprcha, protichemické obleky OPCH 90 (cvičná verze), apod. Ze začátku jsme postavili celé dekontaminační stanoviště a potom jsme se šli obléct do protichemických obleků. Je však pravda, že pro některé byl tento oblek příliš malý. Profíci jsou hold samé tiňtítka :-) Poté následoval vstup do nebezpečné zóny, provedli jsme zneškodnění úniku nebezpečé látky a pokračovali jsme do bazénku, kde jsme na sebe nanesli dekontaminační činidlo, pak následovala sprcha, kde jsme to ze sebe důkladně smyli. Při výlezu ze sprchy jsme byli přeměření přístrojem DC3E, zda na nás ještě něco neulpělo. Poté jsme ze sebe vše sundali a dali do připravených sudů.

Po výcviku jsme se ještě na chvíli uklidili do salaše, kde jsme provedli závěrečné shodnocení a krátké zopakování dané problematiky. A mohli jsme odjet zpět k domovu. Tam jsme zašli do občerstvovacího zařízení a tam to vše probrali u sklenice piva. 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář