Jdi na obsah Jdi na menu
 


Svatba našeho kamaráda a hasiče Jiřího Tilla

 Na sobotu 16. srpna 2008 jistě nezapomene jeden z našich hasičů. Jiří Till řekl v pravé poledne své milované jeho ANO. Stalo se to na radnici v Javorníku. A my co by jeho kamarádí jsme nemohli chybět.
 Vše začalo už ráno v 9 hodin, kdy jsme se sešli v hasičárně, kde jsme začali zdobit naši LIAZku. Vše se ve zdaru podařilo a my jsme mohli ve čtvrt na dvanáct dorazit k jeho bydlišti. Tam již byl nachystán v autě a chtěl si jet pro nevěstu. My skoro jako banditi na divokém západě jsme ho vytáhli z auto a dovlekli jej do LIAZu, kde jsme ho napsledy přemlouvali k odstoupení ze svatby, ale nadal se. Bylo na něm vidět, že je stoprocentně rozhodnut. A tak jsme ho dovezli před dům, ve kterém bydlela jeho vyvolená.
 Před vstupem do radnice jsme ho naposled přemlouvali ať to nedělá, ale on ne. V pravé poledne to řekl. My, protože jsme jeho kamarádi, jsme novomanželům připravili malé překvapení v podobě velice složitých úkolů. Za prvé museli hadicemi v kotoučku srazit kuželky na vzdálenost 5 metrů. Ženich to měl stížené přilbou, která měla neprůhledný štít. Jednu ze svých kuželek netrefil a tudíž jsme byli bohatší o láhev slivovice. Nevěstě se to podařilo lépe, i když s naší malou pomocí v druhém pokusu. Ale byla lepší. V druhém úkolu to bylo podobné jen to bylo s vodou. Pomocí džberové stříkačky museli srazit čtyři kuželky, a to se jim podařilo.
 Poté jsme splnili ženichovo přání a předali jsme mu klíče od hasičské LIAZky. A on sám si odvezl svou mladou paní do hasičské zbrojnice, kde probíhala oslava. Ale my jsme nezůstali jen u těchto dvou úkolů a ještě před obědem jsme jim připravili malé úkoly před vstupem do hasičárny. Jak už se u nás stává zvykem, tak i Jiříkovi jsme nachystali záludně prorostlý špalek Akátu, který musel přeseknout pomocí bourací sekery (POZN.: už teď se netěším na svou svatbu :-)  Jiřík má ale páru a špalek bez větších problémů přesekl. Poté následoval svatební talíř, který si společně zametli, ale museli si dávat pozor na svatební hosty, kteří je nenechali jen tak snadno zametat. Nakonec si ženich odnesl svou nevěstu na svatební hostinu.

Co říci na konec, snad jen hodně štěstí a krásných chvil ve společném životě.
To vše Vám Jiří a Lucie přejí kamarádi hasiči. 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář