Jdi na obsah Jdi na menu
 


Školení NDT proběhlo 21.3.2009

 První jarní den naše jednotka přivítala školením nositelů dýchací techniky a praktickým výcvikem v improvizovaném hasičském výceboji. Zároveň jsme provedli zaškolení "staronového" hasiče Libora Konečného, s kterým jsme provedli teoretickou část završenou opakovacím testem a následně praktickým přezkoušením (rozložení přístroje, složení přístroje, laická kontrola) a samozřejmě dýchání.
 Dýchání jsme provedli na našem dvoře, kde jsme nachystali dráhu s různými úkoly a ty jsme v plné polní plnili a pro větší motivaci hasičů jsme to stopovali. Dráha spočívala v jednotlivých úkolech, a to: natažení dvou "B" proudů (nezavodněných, na vzdálenost 40 metrů), přenesení dvou 20 litrových kanystrů (plných) na vzdálenost 20 metrů, smotání hadice "B", převalování pneumatiky i s diskem přes hranu (na vzdálenost 10 metrů), dále na vzdálenost 20 metrů přenést hasicí přístroj CO2 a nakonec přebouchání závaží na kolejnici pomocí kladiva.
 Výsledky zúčastněných hasičů:
1.místo  Miroslav Minařík (101,7 sec.)
2.místo  Rostislav Vaculík (107,7 sec.)
3.místo  Radim Kozub (124,2 sec.)
4.místo  Martin Tonhauser (125,9 sec.)
5.místo  Libor Konečný (126,5 sec.)
6.místo  Milan Vávra (144,0 sec.)
7.místo  Radek Mikšík (145,3 sec.)
8.místo  Milan Tonhauser (160,2 sec.)

POZN.: I ten, co skončil na poslední příčce nemusí zoufat, protože byl lepší než ti co se nezúčastnili. Proto Milane nezoufej, 8 místo ze 16 je pěkné :-)

 Výsledky jsou na tak fyzicky namáhavé disciplíny velmi dobré a tímto děkuji všem zúčastněným hasičům a doufám, že někteří z nás se takhle předvedou na připravovaném "Drtiči".
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář