Jdi na obsah Jdi na menu
 


Rallye Rejvíz 2008

 Přinášíme Vám pár informací a fotek z akce, které se účastníme už od jejího prvopočátku v roce 1997, Rallye Rejvíz. Je to mezinárodní soutěž posádek zdravotnických záchranných služeb konaná v krásném prostředí jesenických hor v okolí Zlatých Hor. Naší činností při této soutěži je zejmána pořadatelská činnost. Zajišťujeme pomoc na startech jednotlivých disciplín, na filtrech disciplín a také zajišťujeme figuranty na disciplínách.
 Rallye Rejvíz se pravidelně pořádá poslední víkend v květnu. Naše účinkování zde začíná už ve čtvrtek odpoledne, kdy dostanem počáteční instrukce k soutěži. Ve čtvrtek večer začíná první část závodu a to jsou noční etapy. To pro nás znamená, že od 20 hodin jsme rozmístěni na stanovištích a vesměs na nich jsme do 6 hodin ráno. Poté se slezem v areálu Bohema ve Zlatých Horách, kde je hlavní stanoviště všech posádek, a jdeme na snídani. Na tu někteří máme i 15 minut. Po snídani opět jedeme na další stanoviště, tentokrát už denní etapy. Ta trvá asi do 18 hodin, když jde všechno dobře a žádná posádka nezabloudí. Po tomhle maratonu, kdo má chuť jde na pečené prase, které se zde pravidelně peče. A ten co má ještě zbytek sil jde zapařit na menší diskotéku (ta velká bývá až v sobotu a to mi už jsme doma).
 Sobotní dopoledne je tak trochu startovací. Všichni se dávají dohromady po náročných dvou dnech. V sobotu odpoledne proběhne slavnostní vyhodnocení soutěže na náměstí v Jeseníku. Je zde hodnoceno 5 kategorií (pokud si dobře vzpomínám) a to v národní soutěži posádky vozů RLP a RZP, v mezinárodní soutěži také RLP a RZP a k tomu přibyla mladá soutěž operátorů linek 155 o Zlaté sluchátko.
 Po slavnostním vyhodnocení se uskuteční slavnostní odjezd a přejezd všech účinkujících z Jeseníku do Zlatých Hor. Tedy asi 100 né-li více houkajích vozidel za sebou. Lákaři a sestry, po cestě, předávají stojícím dětem upomínkové předměty, jako třeba nafouknuté lékařské rukavice apod. My jedeme na konci té dlouhé kolony a poskytujeme případnou pomoc sanitním vozům, které tuhle cestu neustojí. Po dojetí do Zlatých Hor se rozloučíme se všemi a míříme směrem k domovu.
 Na pořadatelské činnosti se podílejí také profesionální hasiči z Jeseníku a dobrovolní hasiči ze Zlatých Hor.
 Je to velmi namáhavá akce, a proto děkujeme všem našim hasičům, kteří se této akce účastní.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář