Jdi na obsah Jdi na menu
 


Předělání držáků DT ve voze CAS K25 L-101 pro novou DT

 Ve středu 15. 9. 2010 jela do Olomouce dvoučlenná "delegace" města, ve složení starosta pan Jiří Jura a za JSDH pan Martin Tonhauser, si vyzvednout dar od Olomouckého kraje. Pro JSDH Javorník dar představoval 4 ks přetlakových dýchacích přístrojů Dräger PA 90 Basic + 2 náhradní tlakové lahve. Tyto přístroje byly pořízeny Olomouckým krajem v hodně 185 tisíc korun. Za což děkujeme. Ale nutno dodat, že s námi o koupi nikdo nehovořil, a proto byly pro nás přístroje nekompletní. Proto jsme musely od firmy Dräger doobjednat  zbylé komponenty v hodnotě převyšující 70 tisíc korun, aby dýchací přístroje odpovídaly našim původním požadavkům.

 Ve středu 29. 9. 2010 přijel zástupce firmy Dräger pan Staněk a dovezl nám objednané zbylé součásti. Za ochotu při společném jednání a rychlost vyřízení naší objednávky mu srdečně děkujeme.

 V následujícím týdnu byly dýchací přístroje zkompletovány a zaevidovány do evidence Chemické služby na stanici HZS v Jeseníku.

 V neděli 10. října jsme se pustili do předělání držáků dýchacích přístrojů, které jsou zabudovány v sedačkách mužstva ve vozidle CAS K25 L-101. S nejsložitější částí a to navařením ocelových obručí na držáky nám pomohl pan Martin Dopita a jeho svářecí souprava za což oboum děkujeme. Zbylé drobnosti na úpravě a montáž zpět do vozu provedl na své zahradě velitel jednotky se synem. Čili od neděle 10. října máme ve výjezdu nové dýchací přístroje Dräger. Doufejme, že je budeme využívat jen při výcviku. A když je budeme muset použít na ostro, tak doufejme že nám usnadní naši nelehkou práci.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář