Jdi na obsah Jdi na menu
 


Nová CAS v Bílé Vodě

V neděli 19. září jsem se zvědavě zúčastnil slavnostního předání nové cisternové automobilové stříkačky pro jednotku SDH Bílá Voda. Pozváno bylo mnoho lidí a fukcionářů ať už ze strany okolních SDH z okrsku či funkcionářů z HZS Olomouckého kraje. Samozřejmě zde nechyběl ani sám ředitel Továrny hasící techniky Polička, která vyráběla nástavbu na novou CAS. Dále se předání zúčastnili hasiči z nedalekého polského Zloteho Stoku, kteří přijeli taktéž se svou novou CAS. Tyto dvě jednotky se daly dohromady, aby získaly evropské peníze na pořízení svých nových CAS. Sice to chvíli trvalo, ale nakonec se vše povedlo.

Nová CAS je umístěna na podvozku Tatra 815 4x4. Označení vozidla je CAS 20/4600/400 S-2-R. CAS - cisternová automobilová stříkačka, 20 - výkon čerpadla (2000 l/min), 4600 - objem nádrže na vodu, 400 - objem nádrže na pěnidlo, S - těžká hmotnostní třída, 2 - podvozek určen pro smíšený provoz jak na silnici tak v terénu, R - redukovaná výbava vozidla požárním příslušenstvím. Nová CAS je v 4-roletovém provedení. Vybavení jednotlivých rolet uvidíte na přiožených fotografiích. K vozu byly pořízeny nové dýchací přístroje Saturn 200. Dále v ceně vozidla bylo pořízeno přenosné čerpadlo PFPN 10 - 1500 výroby THT. Toto čerpadlo pro svou velikost není součástí vozidla. Vozidlo je osazeno osvětlovacím stožárem.

Nezbývá nic jiného než jednotce pogratulovat k pořízení nového přírůstku a popřát ať vozidlo slouží jak má a hlavně mnoho šťasně ujetých kilometrů bez nehody. To vše Vám přejí kolegové z JSDH Javorník.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář