Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pohárová soutěž Javorník 2008

22. 10. 2008
 V sobotu 4.10.2008 jsme se sešli v hasičské zbrojnici už v 8 ráno a začali jsme chystat potřebné věci na soutěž. Odebrali jsme se do vsi, kde máme naše cvičiště a začali jsme budovat. Postavili jsme stan, kde se podávaly nápoje a bylo zde zázemí pro pořádající hasiče. Hned vedle jsme postavili další, ale tentokrát menší stan, kde se podávalo jídlo pro hladové hasiče a přihlížející. K přípravám taky patřilo postavení tratě a základny. Když vše bylo hotovo už jsme mohli jen čekat na to, kdo přijede. S velikou účastní jsme nemohli počítat hned ze dvou důvodů. Prvním bylo počasí, což jsme jaksi nemohli ovlinit, ale tím druhým důvodem byla paní Bártková ředitelka OSH Jeseník, která připravila školení pro JSDH kategorie JPO V přímo na tento den, kdy jsme pořádali soutěž. Za tenhle čin ji celé SDH Javorník vyslovuje veliké DÍK a těšíme se na další skvělou spolupráci.
 Nicméně se soutěže zúčastnilo 5 družstev mužů, z toho SDH Uhelná a SDH Bílý Potok ignorovali školení a přijeli nás podpořit za což jim děkujem. Díky patří také SDH Široký Brod, který nezůstal do konce školení a také přijel. Ještě jednou díky chlapi. No, ale soutěže se zúčastnili i 3 družstva žen a jedno družstvo seniorů.
 Ještě něco málo k samotné soutěži. Soutěž proběhla dvoukolově, kde první kolo se soutěžilo o Pohár starosty města Javorník. V kategorii mužů se běžel útok na 3 hadice "B". Druhé kolo bylo uspořádáno u příležitosti oslav 135. výročí založení SDH v Javorníku. Toto kolo se běželo na 2 hadice "B" ve všech kategiích a kategorie seniorů se sloučila s kategorií mužů.
 A tady jsou očekávané výsledky:

"O POHÁR STAOSTY MĚSTA JAVORNÍK"
KATEGORIE MUŽI:
1.místo  Široký Brod          22:24sec.
2.místo  Javorník                23:78sec.
3.místo  Bílý Potok             26:54sec.
4.místo  Uhelná                  29:86sec.
5.místo  St. Červená Voda 51:68sec.
KATEGORIE ŽENY:
1.místo  Zlatá Hory            25:83sec.
2.místo  Vidnava                29:38sec.
3.místo  Velká Kraš           45:66sec.
KATEGORIE SENIOŘI:
1.místo  Javorník                25:55sec.

"O POHÁR KE 135. VÝROČÍ ZALOŽENÍ SDH JAVORNÍK"
KATEGORIE MUŽI
1.místo  St.Červená Voda  18:60sec.
2.místo  Javorník                18:90sec.
3.místo  Uhelná                   25:90sec.
4.místo  Široký Brod          26:40sec.
5.místo  Javorník (Sen.)      32:85sec.
6.místo  Bílý Potok             39:72sec.
KATEGORIE ŽENY:
1.místo  Velká Kraš            24:71sec.
2.místo  Vidnava                 24:81sec.
3.místo  Zlaté Hory             41:18sec.

Při vyhodnocení výsledků soutěže jsme se i tak nějak rozloučili s mladými hasiči, kteří v letošním roce ukončili svou činnost. Předali jsme ocenění za jejich odvedenou práci a poděkovali jsme jim před všemi zúčastněnými.

Na závěr by jsme chtěli poděkovat všem zúčastněným družstvům a vzhledem k tomu, že to byla poslední soutěž v sezóně, tak přejeme mnoho krásných volných chvil bez požárního sportu, ale jen do příští sezóny :-)
 

Náhledy fotografií ze složky Pohárová soutěž Javorník 2008

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář